محمدجعفر طالبیان‌پور در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: عسل طبیعی در بهبود بیماری‌های قلبی و گوارشی کمک کرده و به‌علت داشتن قند زیاد، مواد معدنی و همچنین خاصیت باکتری‌کشی قوی برای پوشش محل جراحی مورد استفاده است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون علی‌رغم آمادگی برای همکاری و اعطای تسهیلات، سرمایه‌گذاری برای احداث کارخانه بسته‌بندی عسل در استان نبوده است و از طرفی به‌علت مرغوبیت بالای عسل استان و قیمت پایین عسل‌های شکری و بی‌کیفیت، قیمت بسته‌بندی عسل کهگیلویه و بویراحمد در بازار به‌نسبت سایر عسل‌ها بیشتر است.

وی بیان کرد: بسته‌بندی عسل با این توجیه که مقرون به صرفه نیست و به‌علت قیمت بیشتر توسط زنبورداران استان استقبالی نمی‌شود و موجب عدم تمایل تولید کنندگان عسل به بسته‌بندی عسل خود شده است.

 طالبیان‌پور با ابراز اینکه احداث این کارخانه بسیار ضروری است، تصریح کرد: بسته‌بندی عسل باکیفیت و خالص این استان با وجود گیاهان دارویی با قیمت بالاتر نیز مشتریان خاص خود را دارد. وی عنوان کرد: این سازمان آماده همکاری ویژه با سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای احداث کارخانه بسته‌بندی عسل است.

طالبیان‌پور با بیان اینکه عرضه عسل تقلبی از دیگر مشکلات زنبورداران است، بیان کرد: بیش از یک‌هزار و 800 زنبور‌دار در استان وجود دارد و حدود سه‌هزار نفر در حرفه زنبور‌داری مشغول به کار هستند.

وی اظهار داشت: برداشت عسل در کهگیلویه و بویراحمد از اواخر خرداد آغاز می‌شود و تا پایان مرداد ادامه دارد که بخشی از آن به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می‌شود.طبقه بندی: اخبار و اطلاع رسانی،

تاریخ : یکشنبه 26 بهمن 1393 | 09:21 ق.ظ | نویسنده : | نظرات