حسین میررجبی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه البرز، اظهار کرد: منابع طبیعی هیچ مشکلی در خصوص ورود کندوداران به اراضی ملی ندارد و از حضور آنان در این عرصه‌ها استقبال می‌کند، زیرا وجود زنبورهای عسل در مراتع و اراضی ملی باعث بارورشدن گیاهان و حفظ پوشش گیاهی مراتع می‌شود.

وی افزود: زنبورداران برای استقرار در اراضی ملی و مستقرکردن کندوهایشان به تجهیزات و تاسیسات خاصی نیاز ندارند و به راحتی می‌توانند در چادر زندگی کنند.

میررجبی تصریح کرد: طی سال‌های گذشته شاهد بوده‌ایم که برخی کندوداران اقدام به ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی ملی کرده و سکونتگاه دائمی در عرصه‌های منابع طبیعی ساخته‌اند. علاوه بر این، برخی از آنها حتی به برخی تاسیسات و ساختمان‌های منابع طبیعی وارد شده و بدون هماهنگی در این مکان‌ها مستقر شده‌اند. در چنین شرایطی منابع طبیعی هیچ راهی جز تخریب واحدهای غیرمجاز ساخته شده و بیرون کردن زنبورداران از ساختمان‌های خود ندارد.

مدیرکل منابع طبیعی استان البرز یادآور شد: ورود زنبورداران به اراضی ملی با هماهنگی منابع طبیعی هیچ مشکلی ندارد و زنبورداران با خیال راحت می‌توانند کندوهای خود را در این عرصه‌ها مستقر کرده و به فعالیت بپردازند.طبقه بندی: اخبار و اطلاع رسانی،

تاریخ : پنجشنبه 31 اردیبهشت 1394 | 01:58 ب.ظ | نویسنده : | نظرات