معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان از آغاز برداشت عسل در این استان خبر داد و گفت: مرحله برداشت عسل تا نیمه تیرماه امسال ادامه می‌یابد.

ایرج بنیادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به آغاز فصل برداشت عسل اظهار کرد: عسل در دو فصل بهار و پاییز برداشت می‌شود.

وی با بیان اینکه برداشت عسل در این فصل تا نیمه تیرماه امسال ادامه دارد، افزود: در برخی نقاط از شهریور و مهر عسل برداشت می‌شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به پیش‌بینی میزان برداشت عسل گفت: با توجه به اینکه زمستان سال گذشته و اوایل بهار بارندگی زیاد بود و تلفات وجود داشت، اما پس از آن هوا مساعد شد و اکنون با رویش گل و گیاه فراوان در گیلان پیش‌بینی می‌شود نسبت به سال گذشته میزان برداشت عسل افزایش یابد.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی 10 درصد افزایش برداشت عسل را در برنامه داریم، تصریح کرد: عسل یکی از مهم‌ترین تولیدات گیلان بوده و پنجمین استان تولیدکننده عسل در کشور است.

بنیادی متوسط تولید عسل در هر کندو را حدود 17 تا 20 کیلو عنوان کرد و یادآور شد: در این زمینه رتبه نخست کشور را داریم.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم همراه با برداشت عسل صنایع مربوط به آن را در گیلان توسعه دهیم و عسل بسته‌بندی شده و بهداشتی در اختیار مصرف‌کنندگان قرار گیرد.

این مسئول با بیان اینکه تنها دو مجوز بسته‌بندی عسل در استان وجود دارد، یادآور شد: عسل در گیلان بیشتر به صورت سنتی و کارگاهی بسته‌بندی می‌شود که با نظارت صورت می‌گیرد و امیدواریم با بسته‌بندی‌ها متنوع بتوانیم تنوع این محصول ارزشمند را داشته باشیم.

وی سرمایه‌گذاری در زمینه بسته‌بندی‌های صنعتی و بهداشتی عسل را مهم دانست و با توصیه به زنبورداران، خاطرنشان کرد: زنبورداران رعایت قوانین کوچ را برای تولید عسل بهتر داشته باشند و حقوق دیگر زنبورداران مستقر در محل را حفظ کنند.
طبقه بندی: اخبار و اطلاع رسانی،

تاریخ : یکشنبه 10 خرداد 1394 | 01:34 ب.ظ | نویسنده : | نظرات