سید فردین صفوی در نشست با جمعی از خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: ما از پنج سال پیش این موضوع را پیگیری می‌کنیم ولی تاکنون به سرانجام نرسیده و قرار است کمیسیون مرتبط نسبت به تشکیل اتحادیه عسل‌فروشان و لبنیات‌فروشان اقدام اساسی را انجام داده تا فعالیت فروشندگان عسل در داخل شهر اردبیل قانونمند و نظام‌مند باشد.

وی با رد عرضه عسل تقلبی در اردبیل ضرورت راه‌اندازی آزمایشگاه کنترل کیفی را یادآور شد و تصریح کرد: امیدواریم با تأسیس این اتحادیه بهترین و باکیفیت‌ترین عسل بسته‌بندی شده و با کسب پروانه بهداشتی و مجوزهای لازم امکان عرضه آن در فضاها و محیط‌های مختلف فراهم آید.

رئیس اتحادیه تعاونی زنبورداران استان با انتقاد از برخی فضاها و محیط‌های نامناسب و غیربهداشتی در تولید و بسته‌بندی عسل به دلیل حرارت دادن بیش از اندازه و از بین رفتن خاصیت و کیفیت آن گفت: امیدواریم در کنار ساماندهی عسل‌فروشی‌های کنار جاده، در داخل شهر نیز بتوانیم یک مجموعه مناسب در عرضه عسل به وجود آوریم.

صفوی افزود: ما آمادگی داریم در قالب مرکز رشد و همچنین پارک علم و فناوری تولیداتمان را با بسته‌بندی مناسب ارائه کنیم که با اخذ مجوز از معاونت دارو و قضا عسل تولیدی ما در داروخانه‌های کشور به فروش رسیده و به عنوان یک برند در کشور جایگاه خود را پیدا می‌کند.

جشنواره برداشت عسل در هیر برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، رئیس اتحادیه تعاونی زنبورداران استان اردبیل از رایزنی‌ها برای جلب نظر مسئولان با هدف برگزاری جشنواره برداشت عسل در تیرماه در شهر هیر در مجاورت اردبیل خبر داد و بیان کرد: ‌امیدواریم در این جشنواره بتوانیم با همکاری دستگاه‌ها و نهادهای ذیربط به بهترین شکل تولیداتمان را عرضه کنیم.

صفوی اصلاح نژاد زنبور عسل را در اردبیل به صورت کیفی یادآور شد و اضافه کرد: در حال حاضر نژاد زنبور عسل نیازمند اصلاح است تا تولید کیفی ارتقاء یافته و از نظر کمی نیز افزایش محسوسی را شاهد باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: تغذیه زنبور عسل به صورت مصنوعی امکان‌پذیر نیست و این موضوع صحت ندارد چراکه زنبور عسل به حد کافی در طبیعت تغذیه می‌کند و نیازی به تغذیه مصنوعی با شکر و سایر ملزومات ندارد.

صفوی کیفیت تولید عسل را در استان اردبیل دارای بهترین شرایط و موقعیت اعلام کرد و گفت: باید در مسیری حرکت کنیم تا بیش از هر زمان دیگر زمینه برای بهره‌گیری از فرصت و فضای مطلوب و کیفی فراهم آید.طبقه بندی: اخبار و اطلاع رسانی،

تاریخ : سه شنبه 19 خرداد 1394 | 09:36 ب.ظ | نویسنده : | نظرات