عفت رییسی صبح جمعه 13 شهریور 94 در اولین جشنواره عسل استان گلستان اظهار کرد: ۲۲ اتحادیه استانی زنبورداری و ۱اتحادیه مرکزی در حال فعالیت در بحث زنبورداری در سطح کشور هستند.

وی با اشاره به این‌که ۷۴هزار زنبوردار در کشور با ۶میلیون و۹۰۰هزار کلونی زنبورعسل در حال فعالیت است، گفت: از این تعداد کلونی ۳۰۰هزار آن بومی هستند.

رییسی افزود: طبق تحقیقات سازمان فائو که ۲۵ سال پیش انجام‌شده است، استان گلستان توانایی تأمین خوراک ۲۰۰ میلیون انسان را دارد و باید از این ظرفیت بزرگ استفاده بهینه کرد.

مدیرعامل اتحادیه زنبورداران کشور با اشاره به رتبه پانزدهم استان گلستان در تولید عسل کشور تصریح کرد: گلستان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان دانه‌های روغنی است.

وی ادامه داد: مسئولین این استان باید از وزارت جهاد کشاورزی بخواهند که چون تغییر کشت از گندم به سمت دانه‌های روغنی می‌رود وگرده افشانی ۷۰درصد بیشتر می شود کمک‌های بیشتری به زنبورداران شود.

رییسی اظهار کرد: در این شرایط زنبورداران  گلستانی وقتی پای کندوی عسل می‌روند با یک قاب برنمی‌گردند. مدیرعامل اتحادیه زنبورداران کشور در پایان خواستار حفاظت و توسعه زنبورعسل شد و گفت : نظارت بر تولید و کیفیت‌بخشی به تولید به همراه بازاریابی می‌تواند عامل موفقیت و ارتقا زنبورداران گلستانی شود.طبقه بندی: اخبار و اطلاع رسانی،

تاریخ : دوشنبه 16 شهریور 1394 | 01:53 ب.ظ | نویسنده : | نظرات