مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم‌شهر از اشتغال 474 زنبوردار در بخش پرورش زنبور عسل این شهرستان خبر داد. فرزین فرهادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، گفت: بر اساس نتایج سرشماری انجام‌شده در زنبورستان‌های شهرستان قائم‌شهر، 474 نفر به‌صورت مستقیم به شغل پرورش زنبور عسل فعالیت دارند. وی ادامه داد: از 44 هزار و 190 کندو موجود در این شهرستان، 530 تن عسل با میانگین هر کندو 12 کیلوگرم تولید و به بازار مصرف عرضه شد.

فرهادی با بیان اینکه صنعت زنبورداری دارای توجیه اقتصادی فراوانی برای باغداران است، خاطرنشان کرد: به‌دلیل تنوع آب و هوایی، شهرستان قائم‌شهر از جایگاه ویژه‌ای در پرورش زنبور عسل برخوردار است و زنبورداران این شهرستان در هنگام کوچ کندوها، برحسب زمان گلدهی و شهد اقدام به کوچ می‌کنند. مدیر جهاد کشاورزی قائم‌شهر خاطرنشان کرد: زنبور عسل با عمل گرده‌افشانی سبب افزایش محصولات باغی و زراعی و مرتعی در منطقه می‌شود.

این مسئول ادامه داد: برای اقتصادی‌کردن و کاهش هزینه تولید برای ایجاد امنیت شغلی و اشتغال‌زایی مولد و توسعه پایدار در شش ماهه نخست امسال دو دوره کلاس علمی و عملی و مهارتی با همکاری اداره آموزش و ترویج با اهداف فوق برای بهره‌برداران پرورش زنبورعسل برگزار شد. فرهادی به زنبورداران توصیه کرد با رعایت اصول و قوانین کوچ به‌ویژه اخذ گواهی دامپزشکی، این صنعت را در راستای توسعه و تولید بیشتر عسل یاری کنند.
طبقه بندی: اخبار و اطلاع رسانی،

تاریخ : سه شنبه 12 آبان 1394 | 02:02 ب.ظ | نویسنده : | نظرات