تبلیغات
شرکت تعاونی کشاورزی زنبورداران قائم شهر - اشتغال 474 زنبوردار در بخش پرورش زنبور عسل قائم‌شهر

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم‌شهر از اشتغال 474 زنبوردار در بخش پرورش زنبور عسل این شهرستان خبر داد. فرزین فرهادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، گفت: بر اساس نتایج سرشماری انجام‌شده در زنبورستان‌های شهرستان قائم‌شهر، 474 نفر به‌صورت مستقیم به شغل پرورش زنبور عسل فعالیت دارند. وی ادامه داد: از 44 هزار و 190 کندو موجود در این شهرستان، 530 تن عسل با میانگین هر کندو 12 کیلوگرم تولید و به بازار مصرف عرضه شد.

فرهادی با بیان اینکه صنعت زنبورداری دارای توجیه اقتصادی فراوانی برای باغداران است، خاطرنشان کرد: به‌دلیل تنوع آب و هوایی، شهرستان قائم‌شهر از جایگاه ویژه‌ای در پرورش زنبور عسل برخوردار است و زنبورداران این شهرستان در هنگام کوچ کندوها، برحسب زمان گلدهی و شهد اقدام به کوچ می‌کنند. مدیر جهاد کشاورزی قائم‌شهر خاطرنشان کرد: زنبور عسل با عمل گرده‌افشانی سبب افزایش محصولات باغی و زراعی و مرتعی در منطقه می‌شود.

این مسئول ادامه داد: برای اقتصادی‌کردن و کاهش هزینه تولید برای ایجاد امنیت شغلی و اشتغال‌زایی مولد و توسعه پایدار در شش ماهه نخست امسال دو دوره کلاس علمی و عملی و مهارتی با همکاری اداره آموزش و ترویج با اهداف فوق برای بهره‌برداران پرورش زنبورعسل برگزار شد. فرهادی به زنبورداران توصیه کرد با رعایت اصول و قوانین کوچ به‌ویژه اخذ گواهی دامپزشکی، این صنعت را در راستای توسعه و تولید بیشتر عسل یاری کنند.
طبقه بندی: اخبار و اطلاع رسانی،

تاریخ : سه شنبه 12 آبان 1394 | 02:02 ب.ظ | نویسنده : | نظرات