محمدرضا محمدخانی مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین در حاشیه اردوهای جهادی بسیجیان در خصوص كارآفرینی در شغل زنبورداری اظهار كرد: استان قزوین با توجه به قرارگیری در منطقه كوهستانی دارای گل و گیاه فراوان زمینه لازم جهت پرورش زنبور و تولید عسل را دارا می باشد و با توجه به استقبال فراوان مردم برای ایجاد زنبورداری، سازمان بسیج سازندگی استان در این زمینه متقاضیان را همراهی كرده است.

 

وی در ادامه افزود: بسیج سازندگی برای هر شخصی كه بتواند در زنبورداری شغلی ایجاد كند تعداد ۳۰ كندو در نظر گرفته است؛ تاكنون بالغ بر ۵۰ هزار كلونی زنبور به متقاضیان شهرستان ارائه شده است.

 این مسئول با اشاره به اینكه تسهیلات پرداختی به متقاضیان كارآفرینی از ۵ میلیون تا ۳۰ میلیون تومان متغییر است توضیح داد: افرادی كه جهت دریافت تسهیلات به بسیج سازندگی مراجعه می كنند دو دسته هستند، افرادی كه دارای شناسه و گواهی آموزش و افراد فاقد آموزش های مهارتی لازم، در هر دو حالت با توجه به شرایط به كلیه افراد تسهیلات حمایتی تعلق می گیرد و هیچ محدودیتی برای ارائه تسهیلات كارآفرینی موجود نیست.

 

محمدخانی در ادامه تشریح كرد: بسیج سازندگی توانسته طی جلسات مختلف با اتحادیه‌های استان با بررسی نیازمندی‌های بازار و مردم در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و اقتصاد مقاومتی با نگاه حمایت از تولیدات داخلی اقداماتی درخشانی را انجام دهد.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین در رابطه با بحث بازاریابی تولیدات كارآفرینان توضیح داد: بسیج سازندگی با یك شركت توافق كرده است كه با ایجاد بازارچه‌های فصلی برای افراد تولیدكننده، شرایط خوبی برای فروش محصولات آنها و عرضه مستقیم به بازار فراهم شود.

 

محمدخانی در پایان با بیان اینكه بسیج سازندگی از تولیدكنندگان و كارآفرینان همواره حمایت می كند، افزود: بسیج سازندگی با انجام آزمایشات و كار كارشناسی بر روی تولیدات كارآفرینان، افراد را برای تعیین نرخ صحیح و عرضه بهینه محصولات با برند مورد نظر آنها، صاحبان صنایع را یاری می كند.
طبقه بندی: اخبار و اطلاع رسانی،

تاریخ : یکشنبه 17 آبان 1394 | 03:16 ب.ظ | نویسنده : | نظرات