‌معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاوزی استان قم از فعالیت 188 زنبوردار در این استان خبر داد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حسین علی بیگی روز یکشنبه با اشاره به سرشماری امسال از کلنی‌های زنبورعسل که از تاریخ چهارم لغایت نهم مهرماه به طور همزمان در کشور برگزار شد، افزود: در استان 188 زنبوردار با تعداد 13 هزار و 793 کلنی شناسایی شده که مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: در راستای حمایت از زنبورداران استان تعداد 97 نفر جهت استفاده از بیمه تامین اجتماعی از طرح هدفمندی یارانه‌ها معرفی شده و امیدواریم این طرح ادامه داشته باشد تا بتوانیم خدمتی به این قشر زحمتکش کرده باشیم.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی قم در ادامه سخنان خود به خدمات دیگر این سازمان اشاره کرد و افزود: معرفی جهت استفاده از تسهیلات بانکی، برگزاری کلاس آموزشی جهت ارتقاء سطح دانش زنبورداران، صدور دفترچه جدید زنبورداری، بازدید از زنبورستان‌ها جهت رفع مشکلات زنبورداران استان به دلیل استقرار زنبورداران مهاجر و صدور مجوزهای کوچ از دیگر خدمات سازمان جهاد کشاوزی استان قم بوده است.

وی اضافه کرد: از مشکلات پیش آمده در استان کوچ بدون مجوز ‌برخی از زنبورداران استان‌های دیگر به داخل استان است که این موضوع بروز مسائل حقوقی، مشکلات بهداشتی و تولیدی را برای زنبورداران استان در پی دارد.تاریخ : دوشنبه 9 آذر 1394 | 02:56 ب.ظ | نویسنده : | نظرات