به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات عزت الله خانمحمدی فرماندار شهرستان شمیرانات در جلسه بررسی و حل و فصل مشکلات کوچ و استقرار زنبورداران در دشت لار ضمن عرض سلام و قبولی طاعات و عبادات،از مسئولین و اعضای حاضر در جلسه تشکر نمود.
خانمحمدی ادامه داد:جهاد کشاورزی بعنوان دستگاه متولی می بایست با ایجاد هماهنگی و تقویت تعاونی های زنبورداران شهرستان،تمهیدات لازم را برای بهره وری و استفاده بهینه زنبورداران در شهرستان شمیرانات فراهم نماید.
وی گفت:متاسفانه در سال های اخیر به دلیل برخی تعصبات و کارشناسی های فردی و غیر جامع،زنبورداران به همگرایی و اجماع مناسبی جهت بهره برداری بهینه و مطلوب از ظرفیت بالقوه دشت لار نرسیده اند و امروز شاهد برخی اختلاف نظرات در حوزه نظری و عملی در این رابطه بین متولیان امر و تعاونی های زنبورداران در سطح شهرستان هستیم.
فرماندار شمیرانات تصریح کرد:دلیل تشکیل این جلسات حل اختلاف های موجود و رسیدن به همگرایی و وفاق مطلوب برای حل دغدغه های زنبورداران شهرستان و پیشبرد اقتصادی در این حوزه می باشد و مسئولین محترم در دستگاه های متولی باید با کارشناسی و ملاحظات تکنیکی، فنی و آمایش سرزمینی و شناخت دقیق از موقعیت و ظرفیت های دشت لار و با ارائه ادله و مستندات،زمینه را جهت بهره برداری مطلوب و موثر از تمام ظرفیت موجود برای زنبورداری در بخش های لواسانات و رودبار قصران با ایجاد وفاق و همگرایی در بین زنبورداران فعال در سطح شهرستان فراهم نمایند.
خانمحمدی با اشاره به لزوم احیای مراتع دشت لار و ایجاد ظرفیت جدید در حوزه کمی و کیفی در سطح شهرستان خاطرنشان کرد:بر اساس چشم انداز توسعه شهرستان اولویت بهره وری از ظرفیت های دشت لار باید در اختیار زنبورداران بومی فعال در بخش های شهرستان باشد تا جایگاه این افراد به درستی تثبیت شود و در صورت وجود پتانسیل بالاتر در منطقه می توان ظرفیت باقی مانده را به زنبورداران غیر بومی اختصاص داد.
فرماندار شمیرانات یادآور شد:اختلاف نظر تا زمانیکه به تضاد و واگرایی تبدیل نشود اجتناب ناپذیر است ولی کارشناسان و مسئولین باید با ارائه راهکارهای بجا و صحیح این اختلافات را به حداقل برسانند تا مجموعه زنبورداران شهرستان با وفاق و همگرایی و هم افزایی به هدف مطلوب برسند.
خانمحمدی در پایان از ایجاد "کارگروه فنی" با هماهنگی فرمانداری،جهت رسیدن به تعامل و همگرایی و وحدت رویه در میان مسئولین و زنبورداران خبر داد و تاکید کرد:آنچه اهمیت دارد موفقیت شهرستان در این حوزه است و زنبورداران محترم باید بدون تعصبات منطقه ای و ایجاد اختلافات بی مورد،زمینه را برای رسیدن به این هدف فراهم کنند.
در ادامه جلسه نیز مسئولین سازمان جهاد کشاورزی استان تهران،بخشدار لواسانات و نمایندگان زنبورداران حاضر در جلسه،دغدغه ها و پیشنهادات خود را برای رسیدن به یک وفاق جمعی در سطح شهرستان مطرح نمودند.
طبقه بندی: اخبار و اطلاع رسانی،

تاریخ : پنجشنبه 1 تیر 1396 | 01:55 ب.ظ | نویسنده : | نظرات