علی شعبانی سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی قائم شهر گفت: در طرح سرشماری انجام شده از ۴۵ هزار ۴۸۵ کندو موجود در این شهرستان ۵۴۲ تن عسل با میانگین هرکندو ۱۱ کیلوگرم تولید و به بازار مصرف عرضه شد.

وی با بیان اینکه صنعت زنبورداری برای باغداران توجیه اقتصادی دارد، افزود: صنعت زنبورداری در این شهرستان ۵۰۷ شغل مستقیم ایجاد کرد. سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قائم شهرگفت: زنبورداران این شهرستان در هنگام کوچ کندوها، برحسب زمان گلدهی و شهد مناطق اقدام به کوچ می‌کنند.

شعبانی افزود: زنبورعسل باعمل گرده افشانی سبب افزایش محصولات باغی، زراعی و مرتعی در منطقه می‌شود. وی گفت: برای اقتصادی کردن تولید و کاهش هزینه تولید برای ایجاد امنیت شغلی و اشتغالزایی مولد و توسعه پایدار بر مبنای اقتصاد مقاومتی، در هشت ماه امسال دو کلاس علمی و عملی و مهارتی با همکاری اداره آموزش و ترویج برای ۱۴۲ بهره بردار پرورش زنبور عسل برگزار شد.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قائم‌شهر به زنبورداران توصیه کرد با رعایت اصول و قوانین کوچ بویژه اخذ گواهی دامپزشکی، این صنعت را در راستای توسعه و تولید بیشتر همراهی کنند.طبقه بندی: اخبار و اطلاع رسانی،

تاریخ : یکشنبه 28 آبان 1396 | 10:02 ب.ظ | نویسنده : | نظرات